पोखरा रंगशालामा ग्यालरी ‘सी’ तर्फको सिट जडान सम्पन्न

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

पोखराः १३ औँ दक्षिण एशियाली खेलकुद (साग) लाई लक्षित गरी निर्माण गरिएको पोखरा फुटबल मैदानको ग्यालरी ‘सी’ अन्तर्गतको विशिष्ट श्रेणीसहितको प्यारापिटमा सिट जडान गरिएको छ ।

पोखरा रंगशाला फुटबल मैदानमा महिला फुटबल प्रतियोगिता हुने भएपछि यति बेला फुटबल मैदानको काम समेत धमाधम भइरहेको छ । मुख्य खेलको रुपमा समेत हेरिएको महिला फुटबलको लागि निमार्णाधीन फुटबल मैदानमा प्रतियोगिताको लागि तत्काल पूर्व र पश्चिम भागमा प्यारापिट जडान गरिने छ ।

मैदानको लागि भारतको कोलकत्ताबाट दुबो ल्याइएको छ भने प्यारापिटका लागि स्टिल मोडुलर ग्राण्ड स्ट्यान्डका सामान फ्रान्सबाट ल्याइएको छ । उक्त प्यारापिट जडानको लागि फ्रान्सबाट २ जना प्राविधिक समेत पोखरा आएका छन् । आजमात्रै ९ ओटा मालवाहक ट्रकहरु भारतको बन्दरगाहबाट सामान लिएर पोखरा आइपुगेका छन् । ती सामानले पूर्वतर्फको प्यारापिट जडानको काम हुने छ ।

पोखरा रंगशालामा नवनिर्मित प्यारापिटमा जडित सिटहरु रातो र नीलो रङका छन् । ती सिट नेपालको झण्डासँग मिल्ने गरी बनाइएको बताइएको छ । मैदानको काम लगभग अन्तिम अवस्थामा रहेको र करिब १० हजार दर्शक क्षमताको सिट जडान गरिने बताइएको छ ।

सागअन्तर्गत महिला फुटबल प्रतियोगिता पोखरा रंगशाला फुटबल मैदानमा हुने छ भने अभ्यास स्थलको लागि दोबिल्लामा रहेको सहारा एकेडेमीको खेल मैदान, हेम्जामा रहेको गौरीशंकर खेल मैदान, प्रहरी गण तालीम केन्द्र र पश्चिम पृतना विजयपुरको खेल मैदान तोकिएका छन् ।

महिला फुटबल मंसीर १७ गतेदेखि २४ गतेसम्म हुने छ । प्रतियोगितामा ४ राष्ट्रको सहभागिता रहनेछ । आयोजक नेपालसहित भारत, माल्दिभ्स र श्रीलंकाले खेलमा सहभागिता जनाएका छन् । बंगलादेश, भुटान र पाकिस्तान भने सहभागी नहुने भएका छन् ।

यसैगरी, ट्रयाक एण्ड फिल्डको लागि अन्तर्राष्ट्रिय एथलेटिक्स महासङ्घको प्राविधिक टोली आइतबार पोखरा आइपुग्ने भएको छ ।