सुदूरपश्चिम प्रदेश काङ्ग्रेस संसदीय दलको नेतामा शाह सर्वसम्मत

धनगढी / सुदूरपश्चिम प्रदेशसभा कांग्रेस संसदीय दलको नेतामा प्रदेशसभा सदस्य कमल शाह सर्वसम्मत चयन भएका छन् । कैलाली क्षेत्र नम्बर–२ को प्रदेशसभा क क्षेत्रबाट निर्वाचित शाह प्रदेशसभा सदस्य बहादुर सिंह थापाको प्रस्ताव र प्रकाशबहादुर शाहको समर्थनमा सर्वसम्मत संसदीय दलको नेतामा चयन भएका हुन् ।

कांग्रेस संसदीय दलको नेताका लागि ७ जना आकांक्षी रहेपछि प्रदेश कमिटीले बुधबार निर्वाचनमार्फत नेता चयन गर्ने प्रक्रियाअघि बढाएको थियो । निर्वाचनका लागि उम्मेदवारी मनोनय गर्दा भने कमल शाहको मात्रै उम्मेदवारी परेपछि उनलाई निर्वाचन समितिले सर्व सम्मत संसदिय दलको नेताचयन भएको घोषणा गरेको कांग्रेसका प्रदेश समितिका उपसभापति तथा निर्वाचन समितिका संयोजक लोकराज अवस्थीले बताए ।

शाहलाई समर्थन गरेका प्रदेशसभा सदस्य बहादुरसिंह थापा र प्रस्तावक प्रकाश बहादुर देउवा पनि संसदीय दलको नेताका लागि आकांक्षि रहेका थिए । यसबाहेक कांग्रेस संसदीय दलका लागि प्रदेश सभा सदस्य दिवानसिंह विष्ट, मानबहादुर रावल, मेघराज खडका पनि आकांक्षि रहेका थिए । कांग्रेस सुदूरपश्चिम प्रदेश समितिका उपसभापति लोकराज अवस्थीको संयोजकत्वमा पाँच सदस्यीय निर्वाचन समिति गठन गरिएको थियो ।